کلاسند مدیریت سه شنبه 10 بهمن 1396 03:07 ق.ظ نظرات ()

پس از پایان امتحانات نیمسال اول چنانچه به علت فشار ناشی از امتحانات خسته شده اید پس از یک یا دو روز استراحت و تفریح دوره ی جدید کار خود را با روحیه ای جدید و پر انرژی آغاز کنید. در ابتدا بهتر است اشکالات و کارهای نیمه تمام خود را در هر درس مشخص کنید و برای آنها برنامه ریزی کنید. چنانچه بر دروس نیمسال اول خود به خوبی تسلط دارید دروس ترم دوم را همگام با مدرسه پیش بروید و به مطالعه و تست زدن دروس پایه بپردازید . در صورتی که بر دروس نیمسال اول خود تسلط ندارید این دروس را در دوران طلایی نوروز مطالعه و تمرین کنید.

درهر صورت کلیه داوطلبان چه آنهایی که از وقت خود به خوبی استفاده کرده اند و یا آنهایی که فکر می کنند وقت خود را هدر داده اند بایستی از ایام باقیمانده به خوبی استفاده نمایند. بدیهی است مطالعه در این ایام که حدودا 5 ماه به کنکور مانده است در نتیجه ی کنکور بسیار سرنوشت ساز و تعیین کننده است . داوطلبانی که فکر می کنند زمان لازم را برای آماده شدن جهت کنکور ندارند و حجم بالایی از دروس را نخوانده اند می توانند مطالب و دروس را به صورت گزینشی مطالعه کنند . برای این منظور می توانند به توصیه های زیر عمل کنند:

1-    هیچ درسی از جمله دروسی که فکر می کنید در آنها ضعیف هستند را حذف نکنید و به ضعف و قوت خود در مباحث درسی توجه کنید . مباحثی راکه ساده تر بخوانید بخوانید و مرور کنید و مباحث وقت گیر و دشوار را حذف کنید .

2-    روی دروسی که در کنکور اهمیت بیشتری و ضرایب بالاتری دارند بیشتر تمرکز کنید.

3-    به مباحثی که در بودجه بندی سؤالات کنکور ارزش سؤالی بالایی دارند بیشتر توجه کنید .

4-    ساعات مطالعه ی خود را به تدریج بالا برده و دروس و مطالبی راکه کامل نخوانده اید و در آزمونها نمرات متوسطی از آنها به دست آورده اید تا حد مسلط شدن مطالعه کنید.


از کاظم قلم چی - بنیاد علمی آموزشی قلم چی