کلاسند مدیریت جمعه 13 بهمن 1396 10:48 ب.ظ نظرات ()

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این مطلب اظهار کرد: ثبت نام در آزمون سراسری ۹۷ که از اول بهمن ماه آغاز شده بود، با در نظر گرفتن مهلت اعلام شده، ساعت ۲۴ روز  چهارشنبه ۱۱ بهمن به پایان رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس آمار اولیه گزارش‌شده تعداد ۹۴۶ هزار و ۸۹۴ داوطلب در آزمون سراسری ۹۷ ثبت نام کرده‌اند. آمار نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان در خصوص زمان برگزاری کنکور ۹۷، تصریح کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون سراسری سال ۹۷ در روزهای پنج‌شنبه هفتم و جمعه هشتم تیرماه ۹۷ در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار می‌شود. نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم می‌شود و کارنامه مربوط در دهه دوم مرداد ماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به صورت اینترنتی انجام می پذیرد و  دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 97  که حاوی شرایط و ضوابط شرکت در کنکور سراسری 97  می باشد همزمان با ثبت نام روز یکشنبه 1 بهمن 96 برای داوطلبان در سایت سازمان سنجش منتشر شده است. لذا داوطلبان لازم است به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ 220 هزار ریال، برای شرکت در کنکور سراسری 97 ، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام اقدام کنند.

چنانچه متقاضیان علاقه‌مند هستند در رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی و غیر دولتی شرکت کنند می بایست ضمن اعلام علاقه‌مندی در فرم ثبت نام خود با پرداخت مبلغ 110 هزار ریال دیگر از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کرده  و کارت اعتباری مربوط  به خود را دریافت کنند.

داوطلبان دقت داشته باشند در کنکور سراسری سال 97 کسانی که دارای دیپلم نظام قدیم هستند، بدون توجه به نوع دیپلم و مقطع پیش دانشگاهی و یا فارغ التحصیل پیش دانشگاهی بدون توجه به نوع مدرک پیش دانشگاهی می توانند در رشته های مورد علاقه خود ، منحصرا یکی از گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی، هنر و زبان های خارجی را انتخاب کرده و در فرم ثبت نام خود وارد کنند. همچنین پس از تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی خود و ارسال عکس و پس از دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود، می بایست در قسمت مشاهده و چاپ اطلاعات ثبت نامی، اطلاعات خود را مشاهده کرده تا در صورت بروز هر گونه مشکل آن را رفع کنند و از آن پرینت تهیه کنند.

تاریخ در نظر گرفته شده برای آزمون سراسری سال 97 در روزهای پنج شنبه، 7 و جمعه 8 تیرماه 97 در تمامی گروه های آزمایشی در حوزه های امتحانی برگزار خواهد شد. داوطلبان باید پیش از برگزاری آزمون برای  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97 اقدام نمایند.در خصوص متقاضیانی که خواهان شرکت در بیش از یک گروه آزمایشی هستند نیز باید بگوییم که این داوطلبان علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی،می بایست پرینت کارت دیگر گروه های آزمایشی (گروه‌ های آزمایشی هنر و زبان ) را دریافت نمایند.

در خصوص زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97 لازم است به اطلاعتان برسانیم که در نیمه دوم مرداد ماه  اعلام نتایج کنکور سراسری 97 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.داوطلبان پس از مشاهده نتایج اولیه در صورت مجاز شدن در انتخاب رشته می توانند انتخاب رشته حود را انجام دهند. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97 تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور یعنی در نیمه دوم مرداد ماه خواهد بود.