کلاسند مدیریت شنبه 14 بهمن 1396 11:34 ق.ظ نظرات ()
کودکان آینده ما هستند. و این کارآفرینان در آموزش و پرورش خود سرمایه گذاری می کنند.


با پیشرفت در فن آوری های جدید، آموزش و پرورش به سرعت در مسیرهای جدیدی قرار می گیرد که تغییرات اساسی دانشجویان را تغییر خواهد داد. همه چیز از محاسبات gamification و cloud تا یادگیری مجازی و استفاده از داده های بزرگ در حال حاضر تاثیر چشمگیری بر روند آموزشی دارد.  


آموزش مجازی می تواند در خانه و آموزش عمومی استفاده شود


یادگیری مجازی برای چندین سال بخشی از برنامه درسی برای دانش آموزان خانه های مدرسه بوده است. مدارس دولتی (به غیر از ایران ودر کشور های توسعه یافته) همواره در حال گسترش انواع فناوری های آنلاین هستند. یادگیری مجازی می تواند همه چیز را از آموزش تصویری به اتاق های گفتگوی آموزشی شامل شود.

چندین شرکت برجسته پیشرفت باور نکردنی در زمینه یادگیری مجازی، از جمله Immerse Education و zSpace انجام می دهند. خطوط بین یادگیری خانه و آموزش عمومی همچنان با اختلاف ادامه خواهد داشت زیرا هر دو همچنان به استفاده از آموزش مجازی به شیوه های مختلفی ادامه می دهند.

Gamification افزایش خواهد یافت!

توسعه بازی ها و مسابقات آنلاین سرگرم کننده دانش آموزان را قادر می سازد تا مواد جدید را یاد بگیرند و مهارت های قدیمی را تقویت کنند. طبق گفته انجمن بین المللی فن آوری در زمینه آموزش (ISTE)، gamification چندین ابزار عالی را فراهم می کند. به عنوان مثال، شکست می تواند به عنوان یک منبع فوری بازخورد استفاده شود، و همکاری اغلب ضروری است. بدست آوردن مدالها یا جوایز زمانی که اهداف مشخصی برآورده می شوند نیز می توانند بخشی از روند تولید باشند.

ابر رایانه و کتابخانه دیجیتال

محاسبات رایانه می تواند هزینه دریافت مدرک را کمتر کند در حالیکه آنها را قادر به دسترسی به طیف وسیعی از نرم افزار و منابع آموزشی می کند. دسترسی به نرم افزار آنلاین صرفه جویی در هزینه های نصب و نگهداری مرتبط با ارتقاء ده ها تن از کامپیوتر لپ تاپ و دسکتاپ در سراسر مدرسه است.

کتابخانه های دیجیتالی منابع لازم برای هر کلاس هستند. کتاب های الکترونیکی مقرون به صرفه هستند، اغلب دارای اتصال چند رسانه ای و سازگار با محیط زیست هستند. دسترسی آسان به یک کتابخانه دیجیتال باعث می شود که مربیان بتوانند همان کتاب را به کل کلاس اختصاص دهند. همچنین می توانید از طریق افزایش اندازه متن یا انتخاب خواندن با صدای بلند، به دانش آموزان نیاز ویژهای نیز کمک کنید.

تابلوهای لمسی LCD

انواع شرکت های تولید تابلوهای لمسی از قبیل هیتاچی، پاناسونیک و Mimio. این صفحه های لمسی جدید باور نکردنی، فناوری پیشرفته را به تخته سفید کلاسیک تبدیل می کند. با نرم افزار جدید، اساسا هر چیزی که می تواند بر روی یک صفحه نمایش کامپیوتر انجام شود، می تواند بر روی یک صفحه لمسی انجام شود. لمس دست و یا اشاره گر، آن را حتی ساده تر از یک کامپیوتر سنتی مدیریت می کند.

تابلوهای تعاملی یک تجربه یادگیری چند حسی را ایجاد می کنند. اداره منطقه ای از آموزش و پرورش (آمریکا) می گوید که چندین کاربر می توانند به طور همزمان بر روی تابلو بنویسند و مطالب را بکشند. این بدان معنی است که دانشجویان ودانش آموزان می توانند همزمان در یک پروژه با هم همکاری کنند. مزیت دیگری شامل این واقعیت است که تابلوهای لمسی ال سی دی بر روی پروژکتورهای سرپوشیده استفاده نمی کنند، به این معنی که سایه ها زمانی وجود نخواهد داشت که مربی روی صفحه نمایش لمس کند.

Big Data & Analytics

معلمان همیشه از داده ها استفاده می کنند، اما اکنون با استفاده از فناوری پیشرفته، استفاده از داده ها در کلاس درس به یک سطح کاملا جدید رسیده است. هفته آموزش گزارش می دهد که نوع اطلاعات دانش آموزی که جمع آوری و تجزیه و تحلیل می شود، فراتر از نمرات آزمون خواهد رفت و شامل نظارت بر عبارات فیشال و تعاملات اجتماعی می شود.

دستگاهها می توانند میزان ضربان قلب را کنترل کنند در حالی که نرم افزار رایانه می تواند فعالیت آنلاین آنلاین کودک را بررسی و تجزیه و تحلیل کند. این نوع از داده ها می تواند برای ارائه بینش دقیق و توصیه های خاص برای بهبود هر یک از توانایی های فردی کودک برای یادگیری استفاده شود. شرکت هایی مانند Affectiva درحال توسعه فناوری تشخیص چهره و بیان هستند.

این فن آوری های نوآورانه فقط آغاز بسیاری از روند جدید و هیجان انگیز در آموزش هستند. کلاس از آینده در اینجا است.منبع ترجمه اصلی : کلاسند (کپی بدون ذکر منبع پیگیری خواهد داشت!)

منبع انگلیسی :

ISTE - https://www.iste.org/explore/articleDetail?articleid=884&category=In-the-classroom&article=

EdTechReview - http://edtechreview.in/news/324-examples-gamification-in-education

eSchool News - https://www.eschoolnews.com/2016/02/17/5-ways-cloud-computing-will-impacts-students-teachers-and-it-in-2016/

District Administration - https://www.districtadministration.com/article/whiteboards-advance-meet-classroom-technology-needs

Education Week - http://www.edweek.org/ew/articles/2016/01/13/the-future-of-big-data-and-analytics.html